Gatis Tomsons

rocket science

No Ubuntu uz Kubuntu

Nesen uzliku Ubuntu 6.10 un kopumā ņemot biju ar to apmierināts, bet esmu programmētājs un man ļoti no svara ir pieejamie texta redaktori. Gnomei tie ir diezgan daudz, sākot ar Gedit un beidzot ar Anjutu, vēl piemināms ir arī Bluefish, kurš man no visiem GTK veidīgajiem patīk visslabāk.

Ko tad es sagaidu no teksta/koda redaktora? Galvenais, lai tas atbalsta manas iecienītās programmēšanas valodas - Python, PHP un Ruby, vēl ir svarīgi, lai es nospiežot "Open" pogu varētu tikt pie attālinātiem serveriem caur FTP, SFTP, SSH, jo bieži nākas labot failus pa taisno no servera. Un lai paātrinātu kodēšanu man patīk, ja ir tāda fīča, kā "CodeCompletion". Protams ir svarīgas vēl visādas īpašības, bet šīs ir tās, bez kurām nu nekādi nevaru iztikt.

Par koda attēlošanu - lielākā daļa gnomes teksta redaktori lieto 2 veida texta parsēšanas bibliotēkas, kā rezultātā kodi visās programmās tiek attēloti gandrīz vienādi un ne vienmēr tas ir labi. Pirmajā reizē es ar Gedit atvēru vienu baigi lielu un riebīgu PHP failu un šis man to attēloja diezgan briesmīgi, lielākā daļa no koda nebija izkrāsota, vēlāk atverot citus failus, tie arī izskatījās diezgan nesmuki. Vēl es pamaniju, ka skrollojot tekstu man tas viss diezgan iebremzē, kopis man nav diez ko stiprs (AMD 1.7 GHz, 512MB), bet domāju, ka iebremzēt nekam nevajadzētu.

Nekas cits neatlika, kā pāriet uz Kubuntu, jo QT interfeiss darbojas daudz ātrāk un man liekas ir daudz pievilcīgāks nekā GTK. Kādam iespējams liekas diezgan stulbi tas, ka upgreidojos, jo var takš lietot QT aplikācijas tāpat. Lietot jau var, bet ne pilnvērtīgi, jo piemēram lietojot Kate uz Gnomes, tev nebūs iespējas atvērt attālinātus serverus, jo tad vēl papildus ir jadarbina KDE servisi, kuri atbild par to, kā arī qt aplikācijas Gnomes vidē neizskatās tik smukas, kā tās ir patiesībā :)