Gatis Tomsons

rocket science

7 dienu backups

Kā jau visi zin, tad īsti džeki backupu nekad netaisa, bet sagadījies tā, ka apstākļi spiež man to darīt. Tad nu meklēju visvienkāršāko veidu, kā to paveikt un protams pirmais, kas ienāk prātā ir rsync programmiņa, ar kuras palīdzību var veikt visādas failu sinhronizācijas, tai skaitā arī backup veidošanu. Viņu lapusē pie examples izmantojot pirmo piemēru izveidoju šādu skriptu:

#!/bin/sh

SOURCE=/var/www/
DESTINATION=/archive/www/`date +%A`
EXCLUDES=/archive/www/excludes


OPTS="--backup --backup-dir=$DESTINATION --delete -a --ignore-errors --delete-excluded --exclude-from=$EXCLUDES"

rsync $OPTS $SOURCE $DESTINATION

SOURCE ir mape, kuru arhivēt, DESTINATION ir mape uz kuru arhivēt un EXCLUDES ir fails ar lietām, kuras nav nepieciešams arhivēt. Šo skriptu ieliku /etc/cron.daily/ mapē un uzliku tam chmod +x, lai tas katru dienu izpildītos. Kā rezultātā iegūšu 7 dienu arhīvu, jo rsync katru dienu sinhronizēs arhīvu uz mapi ar tekošās dienas nosaukumu. Vēl es EXCLUDE failā ierakstiju tādas rindas, kā *.jpg, *.png utm., lai taupītu hdd vietu, bet tas jau katram individuāli.

Papildināts

Pēc Atoma ieteikuma pamēģināju rdiff-backup un secināju, ka tas ir tieši tas, kas man nepieciešams, jo tas veido failu versiju sistēmu līdzīgu, kā svn un tādēļ saglabājot 7 dienu arhīvu es ietaupu daudz vietas uz hdd, jo dati netiek dublēti. Vēl man patīk tas, ka datus ir ļoti elementāri dabūt atpakaļ, piemēram es vēlos atgriezt /etc/make.conf tādu, kāds tas bija 3 dienas atpakaļ - rdiff-backup -r 3D /backup/etc/make.conf /tmp/make.conf, tik pat viegli var arī izdzēst failus kuri vecāki par noteiktu laiku.