Gatis Tomsons

rocket science

Ignite100 Ņūkāslā

Newcastle Ignite100 ir jauna biznesa inkubators “startup accelerator”, kas tavam jaunam web projektam palīdz attīstīties tālāk, piedāvajot veselu baru ar mentoriem no dažādām jomām, kā arī ofisa telpas Ņūkāslā, kur visām komandām kopīgi darboties, palīdzēt cita citai tris mēnešu garumā. Projekta līdzipašniekiem tiek piešķirti 5k mārciņas ( es tur tikai kā programmētājs, diemžēl) izdevumiem, kā arī beigās ir iespēja tikt pie 100k naudiņām, kas gan ir kā aizdevums ar dažiem noteikumiem, kurš nav obligāti jāņem. Tā kā, piedaloties šajā programmā komandas netiecas iegūt vieglu naudu, bet gan sadarbības partnerus, jaunus kontaktus, pieredzi un ja paveicās investorus.

Mēs, RentMama komanda, šeit ieradāmies ar auto ~ 3000km, kas sanāca nedaudz lētāk nekā ar lidmašīnu, bet labākais ir tas, ka tev šeit ir auto ar ko pārvietoties. Visas komandas dzivo “Sunlight chambers” koju tipa ēkā, kura atrodas pašā centrā blakus skaļākajam bāram pilsētā. Pati ēka ir trīs stāvos, kur katrā ir pa ~5 izstabām un palīgtelpām - tas tā lai vairāk sanāktu laiks kopā ar pārējām komandām. Dīvainākais ir tas, ka “mājās” nav internets, tas ir tikai offisā, jeb tiem, kas lieto mobilo internetu.

Pati pilsēta ir ļoti skaista, kā kādas 5 vecrīgas saliktas kopā un ejot tālāk no centra skaistums neizpaliek, patīk, ka nav daudz augstu ēku, bet gan daudz vēsturisku celtņu. Ļoti labi, ka paņēmu līdzi fotoaparāta lādētāju, bet slikti, ka aizmirsu pašu aparātu, tādēļ nekādas bildes man pašlaik nav ko parādīt, varbūt vēlāk kaut kādus izplūdušus attēlus no telefona ielikšu Google+.

Kopumā iespaids labs gan par darbu ko tur darām, gan par apkārtējiem cilvēkiem, cerams, ka domas lakam ejot nemainīsies.

blog comments powered by Disqus