Gatis Tomsons

rocket science

Z shell

Oh my zsh

Jau kādu laiku lietotju ZSH kā alternativu ierastajam BASH. Pārejot uz ZSH nav jāapgūst kas jauns no nulles, jo ZSH ir praktiski tas pats BASH tikai ar daudziem uzlabojumiem.

Galvenokārt ir autocomplete gandriz visam un ļoti augstā līmenī - piemēram izmantojot ls vai cat mapes faili sakārtojās kolonnās, kurās iespējams navigēt ar bultiņām un izdarīt izvēli, izpildot kill tu redzi sarakstu ar procesiem, kur vari viegli izvelēties pareizo. Tad vēl ir kļūdu labojumi, kas arī darbojas ļoti gudri - piemēram sudo ap-get pēc <tab> nospiešanas kļūst par sudo apt-get utt. Tā, kā komandrindā ir diezgan daudz jāatceras, tad šādi super gudri autocomplete ļoti palīdz.

Bet primārais iemesls, kāpēc es pārgāju uz ZSH, kad vēl par augstāk minētajām fīčām neko nezināju bija oh-my-zsh ietvars ar kura palidzibu menedžē ZSH konfigurāciju. Oh-my-zsh tu vari mainīt tēmas, likt klāt spraudņus ar kuru palīdzibu tava darba vide kļūst vēl ērtāka.

Uzliekot git spraudni ļoti viegli redzēt, kurā zarā tu pašlaik atrodies, kā arī vai ir kādas nesaglabātas izmaiņas. Un tas tiek panākts vienkārši pieliekot git pie pārējiem spraudņiem ~/.zshrc failā - plugins=(git ruby rvm rails rails3 bundler).

Instalācija

Tas ir pavisam vienkārši: - uzliec ZSH - sudo apt-get install zsh - jeb tā, kā to dara tavs pakotņu menedžeris - curl -L https://github.com/robbyrussell/oh-my-zsh/raw/master/tools/install.sh | sh - atver jaunu konsoli un voala - modificē ~/.zshrc pēc nepieciešamības

blog comments powered by Disqus